ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13824378
*
nr 1382 4378
Spegel
empirestil, 48x24cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 mars 2021
kl 19:37:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 17:10:45
1
300 kr
28/2 18:23:05
2
150 kr
28/2 18:23:05
1
200 kr (Budbetjänt)
28/2 18:23:14
2
250 kr
28/2 18:23:14
1
300 kr (Budbetjänt)
28/2 18:23:25
2
350 kr
28/2 18:29:41
1
450 kr
28/2 21:04:10
3
450 kr
28/2 21:04:10
1
450 kr (Budbetjänt)
28/2 21:05:58
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1382 4378
Spegel
empirestil, 48x24cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 17:10:45 | 1 | 300 kr |
28/2 18:23:05 | 2 | 150 kr |
28/2 18:23:05 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
28/2 18:23:14 | 2 | 250 kr |
28/2 18:23:14 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
28/2 18:23:25 | 2 | 350 kr |
28/2 18:29:41 | 1 | 450 kr |
28/2 21:04:10 | 3 | 450 kr |
28/2 21:04:10 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
28/2 21:05:58 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14